Draken vs Rokytnice

září 2014

home Zpět na hlavní stranu        fotky - photo gallery

... několik postřehů zaujatého laika
Po úspěšném postupu do první ligy nastaly Drakenům těžké časy. Postupová euforie přes prázdniny vyprchala a přišly očekávané problémy, jak tu ligu vlastně uhrát. Řešením mohlo být posílení mančaftu novými hráči, což celkem spolehlivě vede k napjaté atmosféře v kabině, zejména když posily nesplní očekávání. Jak je patrné z nástupu hráčů k utkání, k posílení nedošlo a atmosféra tudíž mohla být dobrá.  Hráči, kteří postup uhráli, si tu ligu také užijí - a tak to má být.

První zápas, který jsem doma mohl sledovat, byl proti Rokytnici. První překvapení - hrálo se vcelku velmi slušně. Draken začal dobře a i když útoku to moc nepadalo, obrana se  pěkně držela. Vedení o dvě branky 5 : 3 v půlce poločasu slibovalo dobrý výsledek.  Přišlo však několik tyček či ztrát míče a přestože také Rokytňáci dělali chyby, do půlky bylo 7 : 7. Druhý poločas  Rokytnice hrála o poznání lépe a hlavně chytře využívala slabiny domácích, které naopak štěstí opustilo. Skóre však bylo stále vyrovnané a rozhodnuto nebylo. Zlom nastal v osmnácté minutě, kdy si obrana i útok vybraly slabší chvilku, a rázem to bylo o tři branky. Náskok už Rokytnice nepustila a v klidu dohrála.

... a takhle se to vyvíjelo

Po každé porážce se hledají příčiny. Takže:
  • Domácí prostředí nefungovalo. Žádné pořádné fandění se nekonalo.
  • Lavička hostů byla mnohem aktivnější, hráči i trenéři byli mnohem víc slyšet. Vypadali prostě jako tým, který jede.
  • Hosté hráli více středem, což vedlo trestům, z nichž se dalo střílet. Draken měl více trestů pouze z úhlu.
  • Draken nemohl v útoku moc střídat,  takže obrana hostů si naše útočníky mohla pěkně přečíst. Zpočátku to křídlům šlo, později už si je hosté pečlivě hlídali.
  • Chyběl zabiják, který by na sebe natáhl obranu. Rokytnice takové hráče měla.
  • Hosté měli na všech postech  těžší hráče. Kupodivu byli i zbytečně rychlí a zkušení. A taky sebevědomí jim rozhodně nescházelo.
  • Že Drakeni už nevyrostou, je zřejmé. Přibrat by ale mohli snadno. Zimní přípravu je třeba změnit. Žádné dlouhé běhání nebo dokonce sex, ale poctivé vykrmování, bůček, hranolky a pivo.
  • Taky to mohlo být i tím, že hosté byli tentokrát lepší...

Tahle situace se v druhé půlce opakovala dost často. Útok mezi dva hráče na kruhu nám dělal hodně potíže. Než se rozhodli, kdo si ho vezme, bylo pozdě. Po tomto útoku se Rokytnice utrhla.

A tady je totéž v jiném provedení, za stavu, kdy už bylo rozhodnuto.